LOGO CMYKa

ORDINACE:
Horní lán 445/1,
783 01 Olomouc
 
tel. 606 900 080
fyziomed@fyziomed.cz
 
Ordinační doba:
Pondělí - Pátek
dle telefonické domluvy
7:00-20:00
 

Poskytujeme služby pojištěncům ZP

201 - VoZP
211 - ZP MV
213 - RBP

 
 

Metody07

 

Lec Metody Druhá nalevo

 

 

Léčebné metody

MĚKKÉ A MOBILIZAČNÍ TECHNIKY

Využíváme u klientů, kteří mají problémy s bolestivými stavy pohybového systému, svalové napětí, svalovou křeč, stavy po operacích, které se hojí jizvou, zmenšenou kloubní pohyblivost a blokády kloubů z různých příčin.
Principem je uvolnění a mobilizace měkkých tkání, kloubních pouzder, vazů, šlach a chrupavky. Součástí je strečink a polohová relaxace. Mezi tyto techniky pro uvolňování kloubních blokád patří používaná „post-izometrická relaxace“ (PIR) a „joint play“ (kloubní hra). Pomocí měkkých technik odhalujeme HAZ (hyperalgické zóny), které následně odstraňujeme.

 

PNF (Proprioceptivní neuromuskulární facilitace)

Při této technice používá terapeut cvičení v diagonálách, čímž dochází k zapojení svalových smyček tak, aby došlo k aktivaci správných pohybových vzorů, zvýšení rozsahu pohybu a posílení svalové síly. K tomu se používají techniky pohybového zvratu, výdrž-uvolnění, stah-uvolnění…
Terapeut využívá manuální kontakt a tlak ve směru, či proti směru, vykonávaného pohybu, čímž ovlivňuje napětí svalů, které se mají do pohybového vzoru zapojit. Slovní pokyny umožňují klientovi se lépe soustředit na vykovávaný pohyb, musí ho zrakem kontrolovat, čímž se tento stává kvalitnějším

METODA LUDMILY MOJŽÍŠOVÉ

Rehabilitační léčba určitých typů ženské sterility, která je založena na ovlivňování napětí svalů pánevního dna. Tato rehabilitační metoda vznikla na základě dlouholeté rehabilitační praxe zdravotní sestry Ludmily Mojžíšové v léčbě bolestí páteře a funkční neplodnosti.
Spočívá v šetrné mobilizaci páteře, žeber a kloubů, v uvolnění a protažení zkrácených svalů a posílení svalů oslabených. Důležitou součástí je každodennost nenáročného cvičení.

KEGELŮV KONCEPT

Autorem techniky cvičení je gynekolog dr. Arnold Kegel, jedná se o cvičení k prevenci a léčbě inkontinence žen po porodu, k procvičování svalů pánevního dna nejen u žen, ale i u mužů. Tyto svaly se nacházejí mezi stydkou sponou pánve a kostrčí. Jejich funkcí je podpora vnitřních orgánů, kontrola močení a vyprazdňování. Kegelovy cviky se využívají u stresového úniku moči např. po gynekologických nebo urologických operacích.

 

balon za balon