FYZIOMED - Centrum pohybové medicíny v Olomouci

Mgr. Josef Urban

  (30.12.1969 – 2.6.2021)

UrbDne 2. 6. 2021 zemřel při dopravní nehodě všeobecně uznávaný odborník ve fyzioterapii, oblíbený vysokoškolský pedagog, Mgr. Josef „Pepíno“ Urban.

Mgr. Urban vystudoval fyzioterapii na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci, kde po své promoci v roce 1998 nadále působil pod vedením prof. MUDr. Jaroslava Opavského, CSc. jako odborný asistent a významná opora RRR Centra.

Od roku 2012 založil a vedl vlastní úspěšné rehabilitační pracoviště Fyziomed. Již na počátku své profesní dráhy se zaměřil na oblast fyzikální terapie a mimo jiné i díky spolupráci s MUDr. Jiřím Poděbradským se postupně vypracoval na našeho hlavního odborníka v této oblasti a byl skutečnou autoritou, pro kterou lze těžko hledat srovnání i za hranicemi naší republiky. Mgr. Urban byl také výborným organizátorem a měl mimořádné znalosti právní problematiky v oblasti fyzioterapie. Vyznačoval se ojedinělou kombinací medicínského a technického myšlení, širokým přehledem oblasti svého zájmu, ale také hlubokým vhledem do dané problematiky, byl velmi zvídavý a řešení dotahoval do konce. To vše pak korunoval svým celkovým nadhledem, smyslem pro humor a přátelskou, otevřenou povahou, díky čemuž se stal všeobecně známým a velmi oblíbeným terapeutem, pedagogem a školitelem.

Jako učitel byl na své studenty náročný, ale současně i hrdý, byl jim příkladem a inspirací.

Především byl ale úžasným člověkem a skvělým přítelem.  Mgr. Josef Urban byl člověkem na svém místě, odborník jeho profesních a lidských kvalit bude oboru bolestně chybět.

Čest jeho památce

doc. MUDr. Ivan Vařeka, Ph.D.